MENU
FA EN AR
FA EN AR
لیمینت

لیمینت

یکی از  بهترین حس های دنیا داشتن ظاهری زیباست. ظاهر زیبا را در نقاط مختلف بدن و صورت مانند زیبایی فرم بدن، زیبایی بینی، زیبایی لب می توان تعریف کرد. همچنین از مهم ترین و جذاب ترین زیبایی های ظاهری میتوان به زیبایی دندان اشاره کرد که این روزها مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است.  یکی از  کارهایی که در این راستا انجام میشود لیمینت دندان است. اما قبل از اینکه به زوایای مختلف این زیبایی اشاره کنیم ابتدا باید بدانیم که لیمینت دندان چیست؟

نمونه کار ها

یکی از  بهترین حس های دنیا داشتن ظاهری زیباست. ظاهر زیبا را در نقاط مختلف بدن و صورت مانند زیبایی فرم بدن، زیبایی بینی، زیبایی لب و ... می توان تعریف کرد. همچنین از مهم ترین و جذاب ترین زیبایی های ظاهری میتوان به زیبایی دندان اشاره کرد که این روزها مورد توجه خیلی از افراد قرار گرفته است.  یکی از  کارهایی که در این راستا انجام میشود لیمینت دندان است. اما قبل از اینکه به زوایای مختلف این زیبایی اشاره کنیم ابتدا باید بدانیم که لیمینت دندان چیست؟

لیمینت دندان چیست؟

لیمینت دندان ( dental veneers  یا  denatl porcelain laminate)  در حالت کلی یک لایه ای نازکی از مواد مخصوص در علم دندانپزشکی  ست که مقاومت بسیار بالایی را دارا می باشند و در لابراتوار های تخصصی تولید می شود. این مواد برای موارد زیر بر روی دندان شما قرار میگیرد:

  1. زیبایی ظاهری دندان های شما ( اصلاح طرح لبخند، سفید کردن ، تغییر شکل، ارتفاع و  ... )
  2. کم کردن فاصله بین دندان ها توسط لیمینت
  3. در مان شکستگی که در دندان ها به وجود آمده است.

 

مزایا و فواید لیمینت دندان چیست؟

بالارفتن اعتماد به نفس:

یکی از مزایای لیمینت دندان داشتن ظاهر و لبخندی زیبا و دلنشین است. این نوع زیبایی دندان با سفید کردن دندان ها و همچنین پوشاندن دائمی مشکلات دندان ها می تواند راه مناسبی برای بالا بردن اعتماد به نفس افرادی که از ظاهر دندان های خود راضی نیستند باشد.

نیاز کمتر به تراش دندان ها نسبت به دیگر روش ها:

شما در انجام زیبایی روکش دندان باید بخش زیادی از دندان های خود را بتراشید  که در حدود 2 میلی متر می باشد. اما در روش لیمینت به دلیل اینکه از یک لایه مواد نازک با مقاومت بسیار بالا استفاده می شود فقط کافیست که قطری در حدود 0.5 میلیمتر از دندان های شما تراشیده شود.

ثابت ماندن رنگ لیمینت در گذر زمان:

همانطور که دندان های سالم نیاز به مراقبت دارند انجام کارهای زیبایی مانند لیمینت هم نیاز به مراقبت بعدی خواهد داشت. اگر به درستی از لیمینت های داندان های خود نگهداری کنید، مدت زمان زیادی حداقل 10 سال  را به صورت رنگ ثابت اولیه می توانید داشته باشید.

طول عمر بالا:

با توجه به اینکه مواد اولیه به کار رفته در لیمینت دندان در کلینیک زیبایی دندان کانفودنت با کیفیت فوق العاده در بهترین لابراتورها تهیه می شود، به طور تضمینی از طول عمر بالایی برخوردار هستند.

انواع لیمینت دندان

لیمینت دندان معمولا به دو مدل زیر انجام می شود:

  1. لیمینت کامپوزیتی:

در این مدل لمنیت سطح دندان ها تراشیده نمیشود و یا در حداقل ترین حالت ممکن صرفا جهت رفع پوسیدگی های دندان های اصلی انجام خواهد شد. این نوع لیمینت معمولا از طول عمر کمتری نسبت به لیمینت سرامیکی برخوردار هستند. از طرفی از نظر هزینه ای هم، با هزینه کمتری نسبت به لیمینت سرامیکی هستند.

  1. لیمینت سرامیکی:

معمولا این نوع لیمینت به افراد پیشنهاد می شود. در لیمینت سرامیکی مقداری از دندان ها ( در حدود 0.5 میلیمتر ) تراشیده می شود تا لایه لیمینت جایگذاری بهتری بر روی دندان ها داشته باشند. همچنین لیمینت سرامیکی طول عمر و هزینه بالاتری نسبت به لیمینت کامپوزیتی دارند ولی در عین حال از کیفیت بالاتری نیز برخوردار هستند.

 

لیمینت دندان در کلینیک دندان کانفودنت:

ما در کلینیک دندان کانفودنت با استفاده از بهترین مواد اولیه لیمینت و با بهره گیری از بهترین متخصصین مجرب حوزه زیبایی دندان در محیطی آرام و کاملا بهداشتی در کنار شما هستیم تا لذت داشتن دندان های زیبا را درکنار ما تجربه کنید.

ایمپلنت